ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8023419
*
nr 802 3419
Spegel
+ konsolbord, 20-tal, höjd: 138+ 47
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 20:52:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 16:28:29
1
100 kr
21/1 13:24:38
2
150 kr
21/1 17:53:50
3
250 kr
21/1 19:30:17
4
250 kr
21/1 19:30:45
4
300 kr
21/1 20:08:17
5
Vinnande bud
21/1 20:47:38
6
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 802 3419
Spegel
+ konsolbord, 20-tal, höjd: 138+ 47
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 16:28:29 | 1 | 100 kr |
21/1 13:24:38 | 2 | 150 kr |
21/1 17:53:50 | 3 | 250 kr |
21/1 19:30:17 | 4 | 250 kr |
21/1 19:30:45 | 4 | 300 kr |
21/1 20:08:17 | 5 | Vinnande bud |
21/1 20:47:38 | 6 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27